Idealny portfel dla mężczyzny
4.jpg

Jaki portfel męski wybrać?

Portfel jest niezbędnym dodatkiem do garderoby każdego faceta, dlatego ważny jest właściwy jego dobór.

Jaki portfel dla mężczyzny?

Portfel męski jest również bardzo dobrym pomysłem na prezent.
Na rynku dostępnych jest mnóstwo portfeli męskich, poniżej przedstawię na co należy zwrócić uwagę oraz jaki typ wybrać jako portfel męski na prezent.

Rodzaje portfeli męskich:

Portfel sportowyportfel sportowy męski

Dla mężczyzn, którzy nie wyobrażają sobie życia bez sportu, bez porannego joggingu, gdy ich codziennym zajęciem jest wszelaka aktywność fizyczna dobrym rozwiązaniem może okazać się portfel sportowy. Portfel sportowy wykonany jest zazwyczaj z poliestru, dzięki czemu sam w sobie jest odporny na wodę oraz jest całkowicie elastyczny, przez co bardzo dobrze nadaje się jako kompan podczas uprawiania sportu. Niestety przed wodą nie chroni banknotów, czy wizytówek, przez co nie jest idealną ochroną dla zawartości, może je po prostu rozmoczyć. Dzięki wspomnianej elastyczności może też również spowodować pęknięcie karty. Każdy z nas wie też jakim materiałem jest poliester – tkanina syntetyczna wykonana chemicznie, to nie jest ceniony, naturalny materiał.
Portfel sportowy ma również jedną dużą wadę – to nie jest portfel na każdą okazję. Wyobrażacie sobie go jako dodatek do garnituru albo chociażby pół-eleganckiej koszuli? Niestety, nadaje się tylko jako dodatek do wspomnianej aktywności fizycznej lub jako dodatek do dresu, nieformalnego stroju.

Zalety:
- elastyczność
- wygodny dla sportowców

Wady:
- nie chroni dobrze zawartości
- niska jakość materiału
- nie nadaje się na wszystkie okazję – mało formalny
- potrzebny inny, drugi typ portfela

Gruby portfel skórzanyportfel gruby czy cienki

Zaletą tego typów portfeli jest na pewno fakt, że pomieszczą teoretyczne wszystko. Począwszy od wiadomych – banknoty, karty, wizytówki oraz monety, aż do dokumentów pojazdu, zdjęć itd. Gruby portfel męski będzie więc dobrym rozwiązaniem dla pasjonatów gromadzenia wszelakich kart lojalnościowych, wizytówek, paragonów itd., ponieważ ma bardzo duża miejsca.
Wszystko brzmi super, ale w czym nosić taki portfel? Okropnie wypycha kieszenie, a torebki zazwyczaj facet nie posiada (na taki portfel może sobie pozwolić głównie kobieta). Więc… jesteśmy zmuszeni nosić gruby portfel w dłoni?
Wspomniany portfel posiada dużą ilość przegródek, a więc musi być wykonany z cienkiej skóry. Do ich wykonania wykorzystywane są więc skóry cielęce, rzadko bydlęce (najlepsze z nich), skóry ekologiczne lub te „udawane skóry naturalne”, które są niczym innym jak cienką warstwą tylnej skóry (dwoiny) pokrytą poliuretanem… To zdecydowanie niskiej jakości materiał, który może się rwać i szybko niszczyć. Gdyby były wykonywane z pełnowartościowej skóry byłyby jeszcze 2 razy grubsze niż są.
Więc… czy stwierdzenie „mieć gruby portfel” przekłada się do rzeczywistości, czy rzeczywiście gruby portfel będzie oznaką zamożności? Moja subiektywna odpowiedź: nie.

Zalety:
- posiada bardzo dużo miejsca,
- dobrze chroni zawartość portfela,

Wady:
- niewygodny, wypycha kieszenie lub w skrajnych przypadkach wymaga przenoszenia w dłoni lub w torbie
- często niska jakość skóry lub podrobiona skóra,
- gromadzi zbędne rzeczy – chaos w portfelu

Może warto zapanować nad chaosem w portfelu i zainwestować w cienki portfel niewypychający kieszeni?

Cienki portfel skórzanycienki portfel skórzany

Minimalistyczny portfel męski może okazać się ciekawym wyborem dla osób pragnących swobody w kieszeni spodni. Taki portfel z wygodą można przenosić również w wewnętrznej kieszonce marynarki, nie będzie w ogóle widoczny. Do tego cienki portfel jest bardzo elegancką opcją, wygląda po prostu dostojnie.

Portfel męski na prezentMinimalistyczny portfel męski

Taka cienka wersja portfela pomieści najbardziej potrzebne rzeczy: karty, banknoty, wizytówki. Zastanówmy się co potrzebujemy przenosić w portfelu? Banknoty, kartę płatniczą, dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja, kartka na punkty. Każdy minimialistyczny portfel skórzany od Jedre ze swobodą pomieści do 7 kart, a nadal będzie bardzo cienki! 

Co z monetami w portfelu? Osobiście odzwyczaiłem się od korzystania z drobnej gotówki, wszystkie płatności wykonuję kartą debetową. W razie nieprzewidywalnej sytuacji przenoszę w portfelu jedynie dodatkowy banknot. Monety potrzebuję jedynie od czasu do czasu na opłacenie parkingu w mieście, więc kilka monet wożę w samochodzie, nie muszę nosić ich ciągle przy sobie i wypychać kieszeni!
Nadal nie jesteś przekonany do rezygnacji z bilonu i zadbaniem o swoje kieszenie? W ofercie Jedre posiadamy również Versatile Billfold – portfel z miejscem na monety. Jest grubszy od pozostałych portfeli z oferty, ale dzięki minimalistycznej konstrukcji jest i tak znacznie cieńszy od większości portfeli dostępnych na rynku!

Materiał z jakiego wykonywane są cienkie minimalistyczne portfele, to w przypadku firmy Jedre skóra naturalna bydlęca – bardzo trwała, ceniona, mocna skóra.

Zalety:
- nie wypychają kieszeni, nawet w marynarce
- komfortowe w użytkowaniu,
- bardzo wysoka jakość materiału,
- klasyczna konstrukcja: na co dzień, jak i do garnituru,
- dobre zabezpieczenie zawartości portfela przed zniszczeniem,
- pozwalają zapanować nad chaosem w portfelu

Wady:
- często brak miejsca na monety
- brak miejsca na zdjęcia

cienki portfel nie wypychający kieszeniportfel z miejscem na monety

Jaki jest idealny portfel dla mężczyzny?

Według mnie najlepszym wyborem jest cienki portfel skórzany! W dzisiejszych czasach, z możliwościami jakie niosą za sobą karty płatnicze (a nawet aplikacje na telefon), nie potrzebujemy już przenosić w portfelu drobnej gotówki czy miliony paragonów i kart, których użyliśmy raz w życiu... Zadbaj o swobodę w własnej kieszeni lub w kieszeni Twojego mężczyzny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.